You are here:  / Hobby i Rozrywka / Telewizja online

Telewizja online

Oglądanie telewizji przez Internet to trend, który jest coraz częściej spotykany na całym świecie. Jest to jedna z największych zmian w branży medialnej w ciągu ostatnich 25 lub 30 lat. Pojawienie się telewizji interaktywnej rewolucjonizuje również polską branżę telewizyjną.
Telewizja online jest wygodna dla widza, który może zobaczyć tylko to, co chce i to w wybranym przez siebie czasie (chociaż można też spotkać tradycyjną telewizję na komputerze tj. taką, która umożliwia na danym kanale oglądanie tylko jednego emitowanego przez stację programu).
Niektóre uznane stacje telewizyjne takie jak np. HBO, FOX, udostępniają w Internecie, filmy a nawet cały programy telewizyjne, a wszystko to w wysokiej rozdzielczości obrazu. W ten sposób tworzą poniekąd konkurencję dla swojego tradycyjnego kanału emisji poprzez sygnał satelitarny.
Rynek telewizji online jest najbardziej rozwinięty w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie co czwarty obywatel regularnie z nich korzysta. Trend wzrostowy odnotowujemy także w Polsce.