You are here:  / Hobby i Rozrywka / Familijne gry planszowe

Familijne gry planszowe

Familijne gry planszowe, czyli kilka słów na temat nauki poprzez zabawę

Każdy wiek ma swoje przywileje. Dzieciństwo powinno być dla każdego człowieka czasem beztroski i miłych zabaw. Można śmiało stwierdzić, że dzieci tylko się bawią, ponieważ nawet wtedy, gdy przyswajają konkretne wiadomości, nie zdają sobie z tego sprawy. Taka edukacja przedszkolna może być prowadzona zarówno w domu przez rodziców, jak i w przedszkolach przez pracujące w nim opiekunki. Formy nauki mogą być różne – od gier interaktywnych zaczynając, a na własnych pomysłach uatrakcyjnienia dziecku czasu kończąc.

Doskonale sprawdzają się też w tym zakresie książeczki interaktywne oraz familijne gry planszowe, które mają zdecydowany wpływ nie tylko na rozwój osobowości dziecka, ale także na zdobywanie konkretnych umiejętności. Uczenie przez zabawę to jeden z najlepszych sposobów przyswajania wiedzy. Jeżeli dziecko liczy lalki albo misie, to w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to proces dydaktyczny. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku poznawania dni tygodnia czy chociażby miesięcy, które bardzo często są proponowane przez familijne gry planszowe.

O ile dziecko nie ma świadomości, że bawiąc się, uczy się czegokolwiek, o tyle osoba dorosła powinna czuwać nad prawidłowym przebiegiem tej edukacji przedszkolnej. Nie należy bowiem przemęczać dzieci i w żadnym wypadku nie wolno okazywać im niezadowolenia, jeżeli czegoś natychmiast nie zapamiętają. Nauczanie poprzez zabawę musi być przyjemne i zawsze wywoływać u malucha pozytywne skojarzenia, co zdecydowanie ułatwiają familijne gry planszowe.