You are here:  / Hobby i Rozrywka / Poznań gry karciane

Poznań gry karciane

Gry karciane na jesienne wieczory

Nie tak dawno było lato, spędzaliśmy czas w ogrodzie, lesie, nad wodą, a tu już jesień, dni coraz chłodniejsze i krótsze. Wychodzić na zewnątrz raczej się nie chce, przyjemniej jest posiedzieć w ciepłym mieszkaniu. Tylko co robić w te długie wieczory?
Oczywiście spacery są wskazane, choćby dla zdrowia, bo dzięki regularnej aktywności fizycznej będziemy mieć więcej energii i lepszy nastrój. Pozostały zaś czas warto wykorzystać na robienie tych rzeczy, na które szkoda nam było czasu latem, gdyż woleliśmy go spędzać na zewnątrz. Można więc np. czytać książki, nie ma bowiem nic przyjemniejszego niż usiąść przy kominku ze szklanką gorącej herbaty i dobrą lekturą w ręku.
Doskonałą formą spędzenia czasu z bliskimi są też wszelkiego rodzaju gry, w tym gry karciane. Najpopularniejsze z nich to na przykład brydż, poker, remik, makao, oczko, wojna, kuku i wiele innych. Jest również mnóstwo gier karcianych dla dzieci.
Dlaczego warto w nie grać?
Przede wszystkim dlatego, że wreszcie możemy się zrelaksować i miło spędzić czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Poza tym taka gra często wymaga od gracza szybkiego refleksu, dobrego wzroku i spostrzegawczości, a także umiejętności szybkiego kojarzenia. Takie gry planszowe doskonale więc rozwijają te cechy, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych.
W tym miejscu warto wspomnieć, że na terenie wielu miast działają stowarzyszenia, których celem jest popularyzowanie tej formy rozrywki. Na przykład Poznań jest miastem, w którym propaguje się gry karciane. Aby poznać szczegóły należy w wyszukiwarce wpisać hasło „Poznań gry karciane”.