You are here:  / Hobby i Rozrywka / Gry integracyjne

Gry integracyjne

Przyjęcie z niespodzianką

Organizując przyjedzie dla przyjaciół oprócz jedzenia powinniśmy zadbać także o rozrywkę. Warto dobrać odpowiednią muzykę, dla kinomaniaków przygotować ciekawy film. Jednak najlepiej będzie, gdy będziemy robić coś razem i jeszcze dobrze się przy tym bawić.
Wszelkiego rodzaju gry integracyjne sprawdzają się na każdej imprezie. Najważniejsze jest, aby wybrana gra wszystkim sprawiała jednakową przyjemność. Nie może ona być zbyt trudna, ani wymagająca. Z pewnością każdy grał w kalambury. Jest to gra polegająca na odgadywaniu haseł, które są pokazywane lub rysowane. Hasła dotyczą zazwyczaj przysłów, tytułów filmów oraz zawodów. Warto też mieć pod ręką wszelkiego rodzaju gry planszowe, a także karciane. Jeżeli ich zasady nie są zbyt skomplikowane, to każdy z pewnością będzie chciał uczestniczyć w rozgrywce. Polecić tu można takie tytuły jak 5 sekund, Uno czy Dobble. Można również zaproponować partię tradycyjnej gry w karty, a także w kości.
Na przyjęciach dobrze sprawdzają się także gry towarzyskie na konsolach. Najlepsze są takie z kontrolerami ruchu lub wszelkiego rodzaju quizy. Jednak w tym wypadku dobrze, by tematyka pytań była różnorodna i dotyczyła wielu dziedzin.
Gry integracyjne sprawdzają się zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Trzeba je tylko dobrać odpowiednio do wieku oraz zainteresowań graczy. W ten sposób dobra zabawa jest zagwarantowana. Dzięki temu na pewno spotkania będą odbywały się częściej, a to z kolei spowoduje nawiązanie silniejszych, bliższych relacji. Warto się postarać.