You are here:  / Hobby i Rozrywka / Pokazy barmańskie

Pokazy barmańskie

Kilka lat temu barman był zawodem dla dorabiających studentów. Nikt nie brał na poważnie ludzi, którzy zawodowo zajmowali się nalewaniem alkoholu do późna w nocy. Na szczęście czasy się zmieniają

Obecnie barman jest takim samym zawodem jak każdy inny. Istnieje Polski Związek Barmański. Organizowane są mistrzostwa Polski i świata dla zawodowych barmanów. Do świadomości społeczeństwa przebija się wiadomość o tym, że barman jest zawodem wymagającym konkretnej wiedzy i umiejętności. Największą rolę w tym procesie odegrała popkultura oraz organizowane coraz częściej pokazy barmańskie. Na tych imprezach zawodowi barmani pokazują chętnym artystyczne sposoby przygotowywania drinków, dzielą się recepturami czy ostatecznie pozwalają spróbować swoich sił. Odczarowuje to zawód barmana i nadaje mu bardziej przystępny charakter.

Barman to taki sam zawód jak budowlaniec czy sprzedawca. Wykonujący go ludzie poświęcają swój czas i pieniądze na doskonalenie konkretnych czynności, dlatego zasługują na taki sam szacunek społeczeństwa jak wszyscy inni pracownicy.