You are here:  / Hobby i Rozrywka / Spotkania w sieci

Spotkania w sieci

Internet to z pewnością wynalazek na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Ciężko uwierzyć, że od jego powstania minęło zaledwie kilkanaście lat. Szturmem wkroczył w nasze życia, zupełnie i bezpardonowo je dominując.
Okazuje się jednak, że anonimowość, jaką zapewnia nam sieć, staje się świetną pożywką dla różnego rodzaju oszustów i krętaczy.
Spotkania w sieci to perspektywa kusząca, która daje nam możliwość poznania nowych osób bez konieczności opuszczania domu.
Jednak tak naprawdę nigdy nie jesteśmy pewni, kto pisze do nas z drugiej strony ekranu. Przywłaszczyć sobie inną osobowość może każdy, a my nie zawsze jesteśmy w stanie to wykryć i zareagować.
Podobnie trzeba uważać przy kupnie rzeczy za pośrednictwem sieci. Naszą czujność powinny wzbudzić przede wszystkim oferty mocno okazyjne. Nie brakuje wszelkiej maści oszustów, którzy wystawiają przedmioty, które w rzeczywistości nie istnieją. Nigdy nie należy przy takich podejrzanych transakcjach wysyłać pieniędzy z góry, bowiem może okazać się, że nasz zamówiony przedmiot nigdy do nas nie dotrze.